تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

برترین های تکنولوژی|به روزترین های دنیا

صفحه اول تماس با ما RSS                     ابزار و قالب بلاگ
  
تکنولوژی دیوانه
معرفی تکنولوژی های روز،اخبار تکنولوژی،تازه های فناوری و...


شرق نوشت:

در ادامه حملات سایبری به وزارتخانه‌های ایران، روز گذشته خبر‌های غیر‌رسمی از حمله سایبری به وزارت علوم حكایت داشت.

 هنوز اخبار و حاشیه‌های مربوط به حمله سایبری هفته گذشته به وزارت نفت ایران و تشكیل ستاد بحران در این وزارتخانه ادامه داشت كه خبر اقدامی مشابه علیه وزارت علوم سر زبان‌ها افتاد. گزارشی از میزان خسارت به شبكه‌های این وزارتخانه منتشر نشده اما پس از پی‌گیری شرق تاكید شد «اوضاع تحت كنترل است.»

به این‌ترتیب شاید بتوان گفت پس از حمله گسترده ویروسی «استاكس نت» و«استارس» به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی، اكنون حملات سایبری به وزارتخانه‌ها و ادارات ایران آغاز شده است. یك منبع آگاه دیروز با تایید خبر حمله سایبری به وزارت علوم تاكید كرده كه «اقدامات پیشگیرانه برای مهار آسیب‌زایی حملات احتمالی صورت گرفته است.»

در ادامه با مـــــا باشید :

به این‌ترتیب شاید بتوان گفت پس از حمله گسترده ویروسی «استاكس نت» و«استارس» به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی، اكنون حملات سایبری به وزارتخانه‌ها و ادارات ایران آغاز شده است. یك منبع آگاه دیروز با تایید خبر حمله سایبری به وزارت علوم تاكید كرده كه «اقدامات پیشگیرانه برای مهار آسیب‌زایی حملات احتمالی صورت گرفته است.»

به گفته یك منبع آگاه در وزارت علوم پیش‌بینی‌ها درخصوص دلایل حمله سایبری به این وزارتخانه «احتمالا مرتبط با پروژه‌های مشترك وزارت علوم با وزارت دفاع بوده و حمله‌كنندگان قصد دسترسی به سرورهای اصلی برای دستیابی به اطلاعات و ایجاد اخلال داشته‌اند.» اخبار مربوط به حملات سایبری به وزارتخانه‌های ایران درحالی مطرح است كه روز گذشته یك گروه از متخصصان آمریكایی در نشستی به نمایندگان كنگره این كشور درباره احتمال یك حمله سایبری از سوی ایران به تاسیسات این كشور هشدار دادند. ب

ه گزارش مهر، سایت «پی سی ورد» دراین‌باره می‌نویسد: این گروه از متخصصان اعلام كردند كه ایران در حال تغییر رویه به سوی حملات سایبری به‌‌عنوان كانالی برای حمله به دستگاه‌های دولتی آمریكاست. «پاتریك میهان» از اعضای كنگره آمریكا نیز در این‌باره گفته «تهدید جنگ سایبری ممكن است نسبتا جدید باشد، اما تهدیدات كوچك نیستند. ایران ظاهرا یك‌میلیارد دلار در توسعه توانمندی سایبری خود هزینه كرده است.»

این ادعاها درحالی مطرح شده كه رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه‌ كه برای مذاكرات به پایتخت لهستان سفر كرده روز جمعه در ورشو پایتخت این كشور در جمع خبرنگاران ادعاهای این عضو كنگره و كارشناسان غربی را مبنی بر اینكه ایران در حال آماده شدن برای حمله سایبری علیه آمریكا و متحدینش است، «بسیار دور از حقیقت» خوانده و آن را رد كرده است.

اخبار مربوط به حملات سایبری در حالی در یك هفته گذشته در رسانه‌ها مطرح شد كه در دوسال گذشته برای اولین بار حمله سایبری گسترده‌ای به تاسیسات هسته‌ای ایران صورت گرفت. «استاكس‌‌نت» كِرم جاسوسی بود كه توانست خود را در دل سیستم‌های بخش صنعت به صورت پنهانی حدود هشت ماه جا كند.

برخی منابع خبری گزارش‌هایی از كشف یك ویروس رایانه‌ای توسط كارشناسان امنیت فرآیندهای صنعتی در كشور بلاروس منتشر كردند كه به گفته آنان، سیستم‌های كنترل و نظارت صنعتی را هدف قرار می‌دهد و بعدا اعلام شد كه این ویروس به منظور حمله به زیرساخت‌های مهم صنعتی ایران كه سیستم كنترل ساخت شركت زیمنس را به كار می‌گیرند ساخته شده و توانسته است به تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم در نطنز آسیب برساند.

استاكس‌نت، برخلاف ویروس‌های رایانه‌ای كه به رایانه‌های شخصی و دیگر دستگاه‌های كاربران حمله می‌كنند، سیستم‌های زیرساخت حیاتی، به ویژه سیستم‌های كنترل صنعتی از قبیل سیستم‌های SCADA (سامانه‌های كنترل سرپرستی و گردآوری اطلاعات) به كار برده شده در كنترل سانتریفیوژهای مورد استفاده در رآكتور هسته‌‌ای را مورد هدف قرار می‌دهد.

با گذشت بیش از یك سال از ورود ویروس رایانه‌ای استاكس‌نت به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی، رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران از شناسایی دومین ویروس رایانه‌ای در این تاسیسات خبر داد. غلامرضا جلالی ضمن اشاره به ادامه تلاش‌ها برای غیرفعال كردن ویروس استاكس‌نت این نكته را خاطرنشان كرد كه ویروس جدید با نام «استارس» برای انجام بررسی‌های بیشتر به آزمایشگاه ارایه شده است.

این در حالی بود كه همچنان شماری از مقامات ایرانی از جمله علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاكید داشت «ویروس استاكس‌نت تاثیری بر فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی نداشته است.» پاییز سال گذشته، محمود احمدی‌نژاد از «خرابكاری در برخی تاسیسات اتمی» خبر داد و تاكید كرد «این مشكلات برطرف شده و راه خرابكاری برای آینده بسته شده است.»

پس از گذشت یك‌سال از این حمله، هفته گذشته به یك‌باره خبر حمله سایبری به وزارت نفت ایران منتشر شد. شبكه اینترنت و شبكه داخلی ساختمان‌های اصلی وزارت نفت و شركت ملی نفت قطع شده، كامپیوترها آسیب دیده و گزارش شد برخی اطلاعات از دست رفته است.

اینترنت شركت‌های تابعه وزارت نفت هم قطع شد. مناطق عملیاتی، نظیر پایانه صادراتی خارك، خود را از سیستم اینترنت مركزی وزارت نفت جدا كردند. ستاد بحران سایبری در وزارت نفت شكل گرفت. در چنین شرایطی در حالی كه روز گذشته رسانه‌های آمریكا اتهاماتی را مبنی بر تلاش جمهوری اسلامی ایران برای سازماندهی یك حمله سایبری مطرح كردند خبر رسید وزارت علوم مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

آن‌گونه كه گزارش شده، از هفته گذشته اطلاعیه‌ای در بین كاركنان وزارت علوم پخش شده كه در آن نوشته شده بود «چنانچه اطلاع دارید سامانه‌ها و شبكه داخلی برخی از سازمان‌های دولتی در روزهای گذشته توسط ویروس‌های ناشناخته مورد تهدید و بعضا مورد آسیب قرار گرفته است.

لذا برای جلوگیری از بعضی صدمات یا از بین رفتن اطلاعات اداری و سازمانی، راهكارهای زیر پیشنهاد می‌گردد كه بایسته است مورد توجه و اعمال قرار گیرد.»از جمله راهكارهای ارایه شده بر اساس این اطلاعیه تغییر تمام رمز عبور از سیستم‌ها و سامانه‌ها، گرفتن بك‌آپ از اطلاعات اداری، همكاری با اداره كل تحول اداری و فناوری اطلاعات و... به كاركنان وزارت علوم بوده است.

با این حال روز گذشته خبر حمله سایبری به این وزارت منتشر شد. پس از جنگ‌های لفظی و خط‌ونشان كشیدن‌ها در فضای دیپلماسی، اكنون حمله‌های سایبری است كه به صورت هدفمند در دستور كار قرار گرفته و حادثه‌آفرینی می‌كند. روز گذشته جانشین وزیر نفت در حوزه پدافند غیرعامل اعلام كرده كه ماهیت حمله و عوامل آن شناسایی شده است.

به گفته حمدالله محمدنژاد حمله توسط یك ویروس انجام شده كه قصد آن دزدی و تخریب اطلاعات بوده است. وی گفته «عوامل شناسایی شده اما به دلیل اینكه روی آن كار می‌كنیم قابل اعلام نیست» اكنون باید منتظر اطلاعات بیشتر از حمله سایبری به وزارت علوم و تخریب‌های احتمالی بود.








چاپ این صفحهچاپ صفحه



خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا


We can check your plugins and stuff

درباره وبلاگ
با سلام خدمت یکایک بازدیدکنندگان محترم بلاگ،در دنیای پیشرفته امروز همیشه ضرورت آگاهی داشتن از به روزترین ها امری متداول بوده که بعضا افراد را به سمت خود کشانده و مشتاق خود نموده است،در این میان مجلات و دنیای عظیم اینترنت سهمی دو چندان در این آشنایی را ایفا می کنند که باز هم دنیای اینترنت نقشی باور ناشدنی را در این میان بازی می کند.

بلاگ ما یکی از به روزترین و برترین مراجع برای آگاهی از برترین های تکنولوژی روز دنیا می باشد که اطلاعاتی بی نظیر را در اختیار علاقه مندان این زمینه ارائه می دهد و عزیزانی که خواهان دست یافتن و آگاهی از این تکنولوژی ها می باشند در این مرجع بی نظیر می توانند تمامی نیازهای خود را بر طرف سازند.

و در آخر خواهشمندیم که با ارائه نکته نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما رو در ارائه هرچه بهتر این سرویس یاری فرمائید
موضوعات بلاگ
آخرین مطالب
نظرسنجی بلاگ
برترین سیستم عامل موبایل از نظر بازدیدکنندگان تکنولوژی دیوانه








نویسندگان بلاگ
آرشیو مطالب بلاگ
پیوندهای بلاگ
دیگر صفحات بلاگ
آمار بلاگ
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
تـــبـــلـــیــــغـــات
خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا
پیام نگار بلاگ
امكانات بلاگ



این صفحه را به اشتراک بگذارید



تماس با ما


نرم افزارهای كاربردی
Download Adobe Flash Player

Download Adobe Air

Download Adobe Acrobat Reader

دوستان بلاگ

زین پس در این بلوک لینک عزیزانی که پیج رنک آن ها 1 می باشد و بازدید روزانه آن ها حداقل 5000 در روز می باشد قرار خواهد گرفت.

عزیزانی که واجد شرایط بوده و مایل به تبادل لینک با بلاگ می باشند لطفا با آیدی مدیریت و یا اینکه از طریق فرم تماس با مدیریت مکاتبه نمایند.

وب مسترهای عزیز و بلاگنویسان محترمی هم که پیج رنک گوگل آن ها 3 و 3به بالا می باشند در صورت تمایل به تبادل لینک با تکنولوژی دیوانه نیز می توانند درخواست تبادل لینک خود را از طریق 2راه پیشنهاد شده در بالا ارسال نمایند و پس از بررسی درخواست آن ها در صورت مجاز بودن آن بلاگ از لحاظ قوانین جمهوری اسلامی ایران لینک خواهند شد.

بانوی هنرمند
ابزار وب
About Me
مجمـوعه نـرم افـزاری گـردو
ارتباط با من
آموزش طراحی وب و جاوااسکریپت

Locations of visitors to this page

free counters

googlebbbf464a20830689.html http://crazytech.persiangig.com/Code_File/HTML/googlebbbf464a20830689.html

قالب وبلاگ


برای برقراری ارتباط با مدیریت و یا تیم نویسندگان یا برنامه نویس گروه از طریق تماس با ما و یا بر روی آیكون شكلك یاهو كلیك نمائید

http://crazytech.persiangig.com/image/JPG/operator2.jpg