تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

برترین های تکنولوژی|به روزترین های دنیا

صفحه اول تماس با ما RSS                     ابزار و قالب بلاگ
  
تکنولوژی دیوانه
معرفی تکنولوژی های روز،اخبار تکنولوژی،تازه های فناوری و...


شرق نوشت:

 به تازگی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از دستگیری فردی كه با ارسال ای‌میل‌های تهدید‌آمیز موجب سلب آرامش یكی از شهروندان اصفهانی شده بود، خبر داده و گفته در تحقیقات اولیه مشخص شد كه متهم از طریق وی‌پی‌ان به انتشار عكس‌های شخصی شاكیه اقدام كرده تا هویتش را پنهان دارد اما كارشناسان پلیس فتا توانسته‌اند وی را شناسایی كنند.

این در حالی است كه خبرهای متعددی حاكی از دستگیری مجرمانی است كه با استفاده از وی‌پی‌ان و پروكسی‌ها به تهدید افراد متعددی اقدام كرده‌اند و این سوال را برای كاربران به وجود می‌آورد كه آیا حساب كاربری افراد به واقع شنود می‌شود؟


در ادامه با مـــــا باشید :

به گزارش ایسنا، توسعه دایره فناوری‌های نوین ارتباطی همچون فناوری اطلاعات، بسترهای ویژه‌ای را برای ارایه خدمات الكترونیكی به ارمغان آورده و در برابر آن زمینه‌هایی را نیز برای افرادی با تفكرات و اهدافی خاص پدید آورده است.

این افراد خاص كه شاید در مجموع كل كاربران اینترنت، جامعه آماری بسیار پایینی را شامل شوند اما همیشه همین قشر كوچك باعث بیشترین مخاطرات حوزه فناوری بوده و روند تعاملات این مسیر را با كندی روبه‌رو كرده‌اند كه باز هم این رویه صرفا از حدود 15 سال پیش و همزمان با ایجاد پایگاه‌هایی با اطلاعات شخصی و تعامل‌محور رونق گرفت.

تشكل كاربران اینترنت را اگر شامل دو گروه فرض كنیم، دسته اول را می‌توان گروه‌هایی مانند هكرهای كلاه سفید و دسته دوم را گروه‌هایی مانند هكرهای كلاه‌سیاه بدانیم كه گروه دوم همیشه ‌درصدد تحقق آرمان‌ها و عقاید شوم خود و در برابر آنها گروه اول هم همیشه به فكر راه چاره‌ای برای به سلامت عبور كردن از میان تمامی موانع و تله‌های موجود در این مسیر هستند كه این تقابل روزانه بین این دو قشر به صورت گسترده ادامه دارد و هركدام برای پیشی گرفتن از دیگری دست به ابتكارات و نوآوری‌هایی در این رویه می‌زنند.


اینترنت در‌ رصد پلیس فتا :


چندی است كه اخباری را مبنی بر دستگیری افراد و گروه‌هایی می‌شنویم كه پلیس فتا موفق به دستگیری آنها شده است؛ حال جای تعجب دارد كه تمامی این افرادی كه در نهایت توسط پلیس ردگیری می‌شوند با علم بر اینكه این حوزه قابل رصد كردن است، دست به اقدامات سوء علیه افراد می‌زنند و در پاره‌ای مواقع با تهدید كاربران، از آنها باج می‌گیرند و در نمونه‌های بزرگ‌تر دست به سرقت اطلاعات و حساب‌های شخصی مشتریان یك بانك می‌زنند و مسلما در این مسیر تمامی تلاش خود را برای دور زدن موانع و چالش‌هایی كه روزی گریبان آنها را خواهد گرفت، به كار می‌برند اما چرا با تمامی این اوصاف باز هم گرفتار می‌شوند؟

زمانی بود كه گفته می‌شد كاربرانی كه‌ درصدد گم كردن رد خود در شبكه جهانی اینترنت هستند، می‌توانند از پروكسی‌ها یا به غلط همان آنتی‌پروكسی‌ها یا وی‌پی‌ان‌ها استفاده كنند، اما این روزها شاهد هستیم كه ماموران فتا این افراد را نیز به دام می‌اندازند. پس آیا به واقع می‌توان از شبكه‌هایی همچون اینترنت به گونه‌ای گذر كرد كه هیچ ردی نتوان از خود بر جای گذاشت؟

در این‌باره رییس پلیس فتای استان كرمان، با بیان اینكه به صورت 24ساعته ماموران این پلیس به رصد سایت‌ها، وبلاگ‌ها و تالارهای گفت‌وگو می‌پردازند، بیان می‌كند بررسی آنها به گونه‌ای است كه حتی اگر سایتی دارای مشكلات امنیتی و قابل نفوذ باشد مراتب را به مدیران آن سایت تذكر می‌دهند.

بنا بر اظهارات سرگرد كامبیز اسماعیلی یكی از بحث‌های رایج در فضای مجازی، عضویت در شبكه‌های اجتماعی مختلف است، از این رو در وهله اول پیشنهاد می‌كنیم كاربران از عضویت در این كلوپ‌ها خودداری كنند و در صورت عضویت تمام قابلیت‌ها و نكات ایمنی آن را فرا گیرند. پیش از اینها و حدود دو سال گذشته هم اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی گفته بود پیامك‌ها و ای‌میل‌ها از جایی فرستاده می‌شود كه كاملا در كنترل آنهاست و كاربران اینترنتی نباید تصور كنند كه آنتی‌پروكسی (كه درست آن فیلترشكن است) جلویش را می‌گیرد و این تصور اشتباه را نداشته باشند كه كنترل نمی‌شوند چراكه تاكنون در رابطه با آنها نیز مدارا می‌شده است.

این به وضوح نشان می‌دهد كه پلیس فتا قابلیت نظارت بر این حوزه و این بخش را دارد. اصطلاح وی‌پی‌ان كه به شبكه‌های خصوصی مجازی گفته می‌شود دارای الگوریتمی هستند كه برای ارتقای امنیت به كار گرفته می‌شوند و در طول كانال آنها پیام‌ها رمزگذاری و رمزگشایی می‌شوند و به همین دلیل اگر كاربر واسطی در طول مسیر بر این پیام به صورت خواسته یا ناخواسته وارد شود قادر به تشخیص پیام نیست و محتویات آن لو نمی‌رود.

اما این نوع برقراری ارتباطات ایمن كه پلیس فتا معتقد است می‌تواند كاربرانی را كه از آن استفاده می‌كنند، شناسایی كند، مسیر حركت و برقراری ارتباطات را تغییر می‌دهد به نوعی كه اگر به عنوان مثال در گذشته در فضای مجازی با وارد كردن آدرس از نقطه A به نقطه B منتقل می‌شدیم اما در وی‌پی‌ان مبدأ و مقصد همان است و تنها مسیری كه لحاظ می‌شود متفاوت است كه این شیوه بیشتر در راستای دور زدن فیلترینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته برای دور زدن فیلترینگ مسیرهای بسیار و نرم‌افزارهای پروكسی متعددی وجود دارند كه یكی از آنها همین وی‌پی‌ان‌ها هستند؛ اگر جنبه ایمن بودن را مد نظر قرار دهیم گواهی‌های سطح امنیت هم برای برخی سایت‌ها وجود دارد كه كاربران می‌توانند پروتكل خود را با آن ایمن كنند كه به صورت HTTPS نوشته می‌شود و این گواهی نیز الگوریتمی را در بدنه خود دارد كه قادر است پیام‌ها را رمز‌گذاری كند.

به منظور وجود همین گواهی‌های سطح امنیت كه برای برخی سایت‌های مهم لحاظ می‌شوند، بسیاری از نرم‌افزارهای پروكسی وجود دارند كه با الگوریتم كدگذاری خود در برخورد با آنها دچار مشكل می‌شوند و نمی‌توانند آنها را نمایش دهند و پیامی كه برای پروكسی از سوی سایت مورد نظر ارسال می‌شود نامعتبر است.

با وجود تمامی این مراحل رمزگذاری و تغییر مسیر برقراری ارتباطات داخل شبكه‌ای، باز هم شاهدیم پلیس از دستگیری برخی مجرمانی خبر می‌دهد كه از این فضا استفاده غیرمناسب كرده‌اند و این حكایت از سامانه‌های قدرتمند تشخیص رمز و كد پلیس فتا دارد كه بسی جای خوشحالی است.
چاپ این صفحهچاپ صفحهخرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا


We can check your plugins and stuff

درباره وبلاگ
با سلام خدمت یکایک بازدیدکنندگان محترم بلاگ،در دنیای پیشرفته امروز همیشه ضرورت آگاهی داشتن از به روزترین ها امری متداول بوده که بعضا افراد را به سمت خود کشانده و مشتاق خود نموده است،در این میان مجلات و دنیای عظیم اینترنت سهمی دو چندان در این آشنایی را ایفا می کنند که باز هم دنیای اینترنت نقشی باور ناشدنی را در این میان بازی می کند.

بلاگ ما یکی از به روزترین و برترین مراجع برای آگاهی از برترین های تکنولوژی روز دنیا می باشد که اطلاعاتی بی نظیر را در اختیار علاقه مندان این زمینه ارائه می دهد و عزیزانی که خواهان دست یافتن و آگاهی از این تکنولوژی ها می باشند در این مرجع بی نظیر می توانند تمامی نیازهای خود را بر طرف سازند.

و در آخر خواهشمندیم که با ارائه نکته نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما رو در ارائه هرچه بهتر این سرویس یاری فرمائید
موضوعات بلاگ
آخرین مطالب
نظرسنجی بلاگ
برترین سیستم عامل موبایل از نظر بازدیدکنندگان تکنولوژی دیوانه
نویسندگان بلاگ
آرشیو مطالب بلاگ
پیوندهای بلاگ
دیگر صفحات بلاگ
آمار بلاگ
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
تـــبـــلـــیــــغـــات
خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا
پیام نگار بلاگ
امكانات بلاگاین صفحه را به اشتراک بگذاریدتماس با ما


نرم افزارهای كاربردی
Download Adobe Flash Player

Download Adobe Air

Download Adobe Acrobat Reader

دوستان بلاگ

زین پس در این بلوک لینک عزیزانی که پیج رنک آن ها 1 می باشد و بازدید روزانه آن ها حداقل 5000 در روز می باشد قرار خواهد گرفت.

عزیزانی که واجد شرایط بوده و مایل به تبادل لینک با بلاگ می باشند لطفا با آیدی مدیریت و یا اینکه از طریق فرم تماس با مدیریت مکاتبه نمایند.

وب مسترهای عزیز و بلاگنویسان محترمی هم که پیج رنک گوگل آن ها 3 و 3به بالا می باشند در صورت تمایل به تبادل لینک با تکنولوژی دیوانه نیز می توانند درخواست تبادل لینک خود را از طریق 2راه پیشنهاد شده در بالا ارسال نمایند و پس از بررسی درخواست آن ها در صورت مجاز بودن آن بلاگ از لحاظ قوانین جمهوری اسلامی ایران لینک خواهند شد.

بانوی هنرمند
ابزار وب
About Me
مجمـوعه نـرم افـزاری گـردو
ارتباط با من
آموزش طراحی وب و جاوااسکریپت

Locations of visitors to this page

free counters

googlebbbf464a20830689.html http://crazytech.persiangig.com/Code_File/HTML/googlebbbf464a20830689.html

قالب وبلاگ


برای برقراری ارتباط با مدیریت و یا تیم نویسندگان یا برنامه نویس گروه از طریق تماس با ما و یا بر روی آیكون شكلك یاهو كلیك نمائید

http://crazytech.persiangig.com/image/JPG/operator2.jpg